• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Karacaoren40Gazetesi
  • https://twitter.com/karacaoren40
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Editör FACEBOOK
Mehmet Ali Güler

Spor

 

            

             KARACAÖRENSPOR

        

     Karacaören'li gençlerin oluşturduğu futbol takımımız yıllar boyu gayrı resmi olarak faaliyette bulunmuştur. Bu faaliyetler, komşu köy ve kasabaların futbol takımlarıyla yapılan maçlardır.

     Karacaörenspor resmi olarak 1984 yılında kurulmuştur. Takımın forma rengi kırmızı-laciverttir. Kırşehir 3. amatör kümede yıllar boyu spor müsabakalarına katılmıştır. Karacaörenspor 1. amatör kümeye yükselme şansını birçok kez yakalamışsa da muvaffak olamamıştır. Maddi imkânların yetersiz olması vb. nedenlerle kulüp kendini 2000 yılında fesih etmiştir. Aşır BULUT, Yaşar KAHRAMAN Karacaörenspor kulübü başkanlarından bazılarıdır.

     Karacaörenspor futbol takımında Mehmet ÖZCAN (Büyük Kaptan) en fazla maça çıkan(1984 öncesi resmi olmayan ve 1986–1994 yılları arası resmi olmak üzere) futbolcudur. Karacaörenspor’a en fazla futbolcu veren aile ise ÖZCAN (Resmi olmayarak; Salih ÖZCAN, Avni ÖZCAN Resmi olarak da; Mehmet ÖZCAN, Mustafa ÖZCAN, İbrahim ÖZCAN, Ünal ÖZCAN) ailesidir. M. Ali ÖZTÜRK, Ali DERİNYOL, Serdar ACAR ve Coşkun ARIÖZ sembol olmuş taraftarlardandır. Genç yaşlarında hayata veda eden futbolcularımız; Halil İbrahim KOÇAK, Gürsel BARAN, Zafer ARIÖZ ve Ercan KAYA’ yı rahmetle anıyoruz.

 


     Karacaörenspor’un yaşadığı en renkli sezonlardan biri ise 1989–1990 yılların da olmuştu. Bu sezonun son maçına kadar sadece 3 sarı kart gören ekibimiz son maça çıkmadığı için Türkiye’nin en centilmen takımı seçilememiş ve büyük bir üzüntü yaşanmıştı.

     Karacaörenspor’a emeği geçen başta Karacaören Belediyesi personeline, tüm gençlere ve futbol sevdalılarına teşekkürü borç biliyor hayatta olanlara uzun ömür, hayatta olmayanlara da ALLAH’ tan rahmet diliyoruz.

 

 

 

 Facebook Karacaören-40 
Sayfası İçin Tıklayın!

Sayfayı Beğen!

 

Twitter Karacaören-40
Sayfası İçin Tıklayın! 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam197
Toplam Ziyaret345129
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.70444.7233
Euro5.48095.5029
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 28° 14°
Saat