• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Karacaoren40Gazetesi
  • https://twitter.com/karacaoren40
    • Karacaören Köyü Web Sitesi
    • Editör : Mehmet Ali GÜLER
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Editör FACEBOOK
Mehmet Ali Güler

Karacaören Halkının isteği geri çevrilmedi...Kırşehir Valisi Necati Şentürk Karacaören halkının isteğini geri çevirmedi.

Geçtiğimiz haftalarda Karacaören- Boztepe yol ayrımında yapılan uygulama Karacörenli vatandaşların tepkisine neden olmuştu. Bu doğrultuda gazetemize gelen vatandaşların isteklerini, Aşıkpaşa Gazetesi ekibi olarak Vali Necati Şentürk’ü makamında ziyaret ederek yol hakkında bilgi verdik. Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün Karayolları Genel Müdürlüğü ile yaptığı telefon görüşmesi sonucu, Karacören yolu eski haline getirilerek kullanıma Cuma günü açıldı.

Vatandaş isyan etmişti
Karacaörenli vatandaşlar isyan etmişti. Neden mi? Karacaören’e giden yol kapatılarak Boztepe yoluna bağlanması ve Boztepe’ye giderken tekrar sert bir U dönüşü ile Karacaören’e geçilmesi vatandaşları isyan ettirmişti. Aynı zamanda yolun kazaya davetiye çıkardığı an be an ortadaydı. Aşıkpaşa Gazetesi'ne gelen vatandaşlar sitem etmişti.Karacaörenli vatandaşlar Karacaörenyolunun eski sisteme dönmesini istiyorlardı. Eskisi gibi dört yol olmasını ve Boztepe’ye gidip tekrar Karacaören’e dönmek istemiyorlardı.

Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın: “Yol eski halini alacak” demişti
Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın ile görüşüldüğünde “Şu anda Karacaören’e giderken Boztepe Yoluna girip sonra dönmeniz gerekiyor. Yol yapımı bittiği zaman Boztepe-Karacaören Yolu eski haline alacak. Yolun açılması bekleniyor. Yol açıldıktan sonra, yol çalışmaları bittiği zaman Karacaören yolu eski sistemdeki gibi olacak” demişti. Aydın, yapım aşamasında olan yolda takılan bariyerlerin söküleceğini yolun eskisi gibi olacağını bildirmişti.

Kayseri Karayolları Baş Mühendis Abdulvahap Coşkun “Amacımız ana ve tali yolunu ayırmaktır” demişti

Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz ile görüşen Kayseri Karayolları Baş Mühendis Abdulvahap Coşkun: Bizim amacımız ana ve tali yolunu ayırmaktır. Kırşehir Boztepe yolu anayoludur. Karacaören ise tali yoludur” demişti. Çoşkun: “Boztepe’ye giden vatandaşlar daha rahat edecekler ve Karacaören’e giden vatandaşlar ise yolu kontrol edip gidecekler” ifadesini kullanmıştı.
Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz ise Kayseri Karayolları Baş Mühendis Abdulvahap Coşkun’a yol yapımının eski haline dönmesi için tepki göstererek Karacörenli vatandaşların sesi olmuştu. Karacaören yolunun kapatılmaması gerektiğini vurgulamış o yolun işlek bir yol olduğunu belirterek Dalakçı, Seyfe, Kümbet, Horla ve Mucur yollarına geçiş olduğunu kapatılmaması gerektiğini savunmuştu.

Vali Şentürk ise Karacörenli vatandaşların isteğine duyarsız kalmadı
Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Karayolları Genel Müdürlüğüyle Hüsnü Arıöz'ün talebi üzerine görüşerek Boztepe-Karacaören yolunun yapılmasını söyledi. Şentürk, Karayolları Genel Müdürlüğüne Boztepe Karacaören yolunun karayollarına bağlı bir yol olduğunu, Karacaören yolunun Boztepe’ye giriş yaptığını ve sert bir U dönüşü yapıldığını,  yıllardır Karacaören’in ayrı bir girişi olduğunu ancak bu şekliyle çok sert bir giriş yapmak durumunda kalındığını bildirdi. Karayollarının bir an önce bu duruma çözüm bulması gerektiğini ifade etti. Karayolları ise geçtiğimiz bu durumu düzelterek Perşembe günü yolu yapıp Cuma günü kullanıma açtı.(HABER: SEMRA YILMAZ- Aşıkpaşa Gazetesi)


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
932 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret376780
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.31315.3343
Euro6.02766.0518
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° 1°
Saat